Eskaro Eesti kuulub
rahvusvahelisse ettevõtete gruppi
Eskaro Group AB

Elutuba šokolaadiseks

Elutuba šokolaadiseks


Mõni sõna sellest värvitoonist. Šokolaadipruuni on ammustest aegadest peetud „peeneks“ ja „väärikaks“. See toon suudab kujundada ümber iga ruumi, lisada sisustusele kodusust ja hubasust. Psühholoogid kinnitavad pruuni tooni positiivset mõju inimesele: see rahustab, annab turvatunde, kannab endas soojust ja pehmust. Selle tooni valivad inimesed kes hindavad traditsioone ja eelistavad pereväärtusi.

Ei ole vaja karta, et selles toonis kujundatud elutuba on hämar või süngevõitu. Tuletage meelde Inglise klubi vaoshoitust, väikese kohviku mugavust või klassikalise kabineti rahu… Aga just need interjöörid on kujundatud šokolaaditoonides. Teil tuleb vaid valida rohkete šokolaadipruunide varjundite hulgast see kõige „maitsvam“ toon.

 

Kõigepealt tuleb endale selgeks teha, kui palju seda värvitooni sisustuses kasutada. Väikeste ruumide puhul ärge elutuba tumeda varjundiga üle koormake. „Šokolaad“ näeb hea välja põrandal ja mööblil, kuid seda võib kasutada ka seintel. Avarates tubades sobib see isegi lakke. Sisustuses kasutatava šokolaadipruuni õige maht ei olene mitte niivõrd ruumi pindalast, kui selle valgustatusest. Päikeseküllastes tubades võib see toon domineerida ülejäänute üle ning sobib kasutada isegi tumeda šokolaadi värvi seinu. Vähe valgustatud ruumides on õigem valida heledamad toonid või vähendada pruuni tooni osakaalu sisustuses– värvige üks sein või nišš šokolaaditoonis ja ülejäänud pindadel kasutage heledat värvi. Tumepruun põrand ja mööbel näevad välja väga elegantsed ning on täiendatavad eredamate sisutuselementidega. Samas on need ka väga praktilised sest ei määrdu.

Elutoa kujundamiseks vaoshoitud ja rahulikus stiilis kasutage šokolaadipruuni koos koorevärvi ja beežide toonidega. Liivakarva seinad suurendavad ruumi visuaalselt ning tasakaalustavad tumedat põrandat. Hele tekstiil rõhutab diivani või mööbli šokolaaditooni soojust. Vältige värvivalikus monotoonsust, varieerige interjööri värvitoone kuid kasutage eraldi detailide puhul lähedasi varjundeid.

Sisustamisel on võtmetähtsusega interjööri tasakaalustamine naturaalsete sini-roheliste toonidega. Näiteks aitab türkiissinine lisada sisustusele elegantsust. Türkiis värvitoonina on nagu kameeleon, see kohandub keskkonnaga ning sobib kokku iga stiiliga – klassikast kuni art déco´ni. Koos šokolaaditoonidega toob türkiis elutoa kujundusse idamaist hõngu. Kui teie elutoas on ülekaalus beežid toonid, siis türkiissinised aktsendid toonitavad ja värskendavad elegantset klassikat. Valige soe ja küllastunud värvitoon ning kasutage seda sisustuse kõigi lisandite puhul. Need võivad olla pildiraamid ja mustrid seintel, padjad ja kardinad, nipsasjakesed või põrandavaasid.

Kui olete valinud oma elutuppa šokolaaditooni, on tähtis, et te ruumi sellega üle ei koormaks. Muudel juhtudel võite olla kindlad, et teie uuendatud elutoa sünonüümideks saava „kodusus“, „mugavus“ ja „rahu“.

colorsceac.jpg

L.V. Knjaseva Eskaro Group AB`le 2016a
Ilma autori mainimiseta ja allikale viitamiseta on materjalide avaldamine keelatud.