Eskaro Eesti kuulub
rahvusvahelisse ettevõtete gruppi
Eskaro Group AB

Uue põlvkonna värv. Mis see on?

Tõenäoliselt said paljud meist oma esimesed värvimise õppetunnid juba lapsepõlves. Ei saa midagi võrrelda selle tundega, kui vanemad remondi ajal usaldasid sinu kätte pintsli ja sina, täis otsatut tähtsust, kastad selle värvipurki ja seejärel hakkad ebakindlate liigutustega värvima ust või aknalauda. Värv nagu esialgu hakkaks sulle vastu, aga seejärel märkad imestusega, kuidas tasapisi kaovad pintslijäljed ja pind muutub läikivaks ja siledaks. Siis aga tabab sind esimene pettumus, sest isegi kerge vastupuutumine värskelt värvitud pinna vastu jätab sinna jälje ja jälje ka sinu kätele. Millal see ükskord ometi ära kuivab? Ja värvi lõhn, mis alguses näis meeldiv ja lausa ?maitsev?, lakkab juba poole tunni pärast meeldimast ning pärast valutab sul lihtsalt pea...
Nende puuduste pärast ongi traditsiooniliste orgaaniliste lahustite baasil alküüdvärvid hakanud lakkide ja värvide turul liidripositsiooni loovutama teistele toodetele. Ka palavalt armastatud pentaftaalemail, mis valitses kaupluste lettidel 60-ndate aastate keskpaigas, vajub tasapisi ajalukku. Sellest on kahju, sest alküüdvaikude baasil laki- ja värvitoodetel on rida suurepäraseid omadusi: tugevus, suurepärane nake puitpindadega, ilus pind ja pikk kasutusaeg.
Kui aga oleks võimalus jätta alles kõik alküüdemailide plussid, aga vähendada kuivamisaega ja vabaneda ebameeldivast lõhnast?
Selline võimalus on leitud!
ESKARO pakub sel hooajal uudistoodet - emaili WINDOORA puitakende ja -uste värvimiseks. Selle värvi loomiseks tuli firma keemikutel ja tehnoloogidel muuta traditsioonilist alküüdsüsteemide filosoofiat. Kuna tugeva lõhna allikaks on orgaaniline lahusti, siis spetsiifilisest aroomist võib vabaneda ainult kardinaalselt lähenedes loobudes lahustitest üldse! See realiseeritigi edukalt WINDOORA puhul. Polümeerset sideainet (alküüdvaikude makromolekulid) ei lahustata mitte white- spiritis ega tolueenis, vaid emulgeeritakse (jaotatakse ühtlaselt) väga väikeste osakestena vees.
See muutus võimaldas uues emailvärvis suurepäraselt ühendada vajalikud tarbijaomadused ja head värvimisomadused:
1. Peaaegu täielik lõhna puudumine.
2. Meeldiv läige - traditsiooniliste alküüdvärvide visiitkaart.
3. Värvitud pinna tugevuse ja elastsuse kooskõla.
Sealjuures, tugevus ja elastsus ei muutu palju ekspluatatsiooni käigus st. emailiga kaetud pind vananeb väga aeglaselt, kindlustades puidule pikaajalise kaitse.
4. Kuid kõige olulisem - see on värvi kuivamisaeg. Nüüd ei ole vaja oodata ööpäeva möödumist ja kerge puudutamisega koguaeg kindlaks teha, kas värv on kuivanud. Juba viie-kuue tunni pärast kuivab WINDOORA kleepumiskindlaks!
5. Peale selle on emailil veel suurpärane anti-blocking omadus. Lahti seletatult tähendab see, et näiteks hiljuti värvitud õhuakna avamiseks ei pea iga kord kasutama peitlit või kruvikeerajat ? emailpind kuivades kaotab kleepumisvõime.
Eelpool nimetatud omadused võimaldavad värvi WINDOORA kasutada mitte ainult akende-uste värvimiseks, aga kindlustavad emaili kasutamise universaalsuse.
WINDOORAga võite värvida metallist piirdeaeda või lisades tilgake loomingulisust ja tundes end sisekujundajana, uuendada suvemaja mööblit. WINDOORA on kergesti toonitav paljudes värvitoonides Eskarocolor süsteemi järgi ja toonimisvärvidega.

Lisaks sooviks välja tuua veel ühe aspekti WINDOORA kohta. Me kõik oleme viimasel ajal harjunud sõnaga "loodussõbralik" kuid kahjuks mõtleme vähe selle sõna tegeliku tähenduse üle. WINDOORA ongi, selle sõna otseses mõttes,
loodussõbralik email. Selle kasutamisel ei eraldu keskkonda toksilised aurud, ta on ohutu säilitamisel, ei ole plahvatus- ega tuleohtlik, pintslit saab peale värvimist puhtaks pesta veega. Email WINDOORA vastab juba praegu lenduvate orgaaniliste ühendite sisalduse Euroopa Liidu normidele, mis kehtestatakse alates 2010 aastast.

Ärge uskuge aga neid, kes väidavad, et mõnel tootel on ainult head omadused. Nii paljude heade omaduste nimel peab millestki loobuma:
- WINDOORA ei ole mitte kõige odavam variant puidu värvimiseks. Ja vaevalt te sellega vana kuuri värvitegi. Ega me enam ei usaldagi odavaid tooteid, sest head kvaliteeti ei saa odava hinnaga.
- WINDOORA ei vabasta meid vajalikust aluspinna ettevalmistusest, kuid ESKARO lai kruntide ja antiseptikute valik teeb selle piisavalt lihtsaks.

See-eest on WINDOORA väärtustes veenduda kerge, pistke lihtsalt pintsel värvi sisse ja tõmmake pintsliga mööda puitpinda ning vaadake kui kerge on värvida ja kui hästi katab värv juba esimesel kihil. Ja peamine - tundke rõõmu sellest, et olete oma kätega midagi valmis teinud.